اسکرین فیلتر های خود شوینده (Self-Cleaning-Filter)

فیلترهای خودشوینده یکی از فرآیند‌های تصفیه آب بوده و پیش تصفیه سیستم‌های اسمز معکوس به شمار می‌روند که موجب کاهش چشم گیر هزینه‌های بهره برداری سیستم‌های آب شیرین کن می‌شوند. امروزه در صنایع مختلف از جمله صنایع پتروشیمی و فولاد استفاده از فیلتر ‌های آب در سیکل آب در گردش امری اجتناب ناپذیر است. هم چنین ضرورت صرفه جویی در مصرف آب بر هیچکس پوشیده نیست. با توجه به اینکه فیلتر های شنی در هنگام عملیات بک واش حجم زیادی از آب را دور ریز می‌کنند، نسل جدید فیلتر ها برای استفاده در این صنایع که دارای بازده بیشتر و مصرف آب بسیار کمتر هستند ، فیلتر‌های خود شوینده هستند.کاربری و توانایی های ویژه ی این فیلتر ها در انجام ماموریت های خاص آن ها را از دیگر فیلترهای موجود متمایز می‌سازد.

اب و صنعت ارینا اب و صنعت ارینا

توانایی‌های چون: ۱- کاهش چشم گیر مصرف انرژی ۲- کاهش قابل توجه هدر روی آب ۳- توانایی فیلتراسیون آب هایی با آلودگی بالا (چند مرحله فیلتراسیون در یک دستگاه) و آب‌های خورنده ۴- تمام اتوماتیک و بی نیاز از خدمات اپراتوری ۵- عدم نیاز به تزریق مواد شیمیایی یا افزودن تجهیزات جانبی جهت انجام عملیات شستشوی معکوس ۶- اشغال فضای بسیار ناچیز ۷- عدم نیاز به انجام عملیات عمرانی جهت نصب ۸- قابلیت حذف صد در صد ذرات تا قطر ۱۰ میکرومتر ۹- توانایی تامین جریان خط به طور دائمی حتی در زمان انجام عملیات شستشو ۱۰- افت فشار بسیار ناچیز در خط وفور استفاده از این تکنولوژی در انواع پروسه های تولید فولاد از جمله خطوط: CCM, Molding, Thermo Process, EAF & LF Cooling line… چه در سطح جهانی و چه در مجتمع‌های داخلی، این فیلترها را به عنوان اولین و موثرترین انتخاب در آینده ی صنعت فولاد و سایر صنایع مطرح نموده است.

اب و صنعت ارینااب و صنعت ارینا

فیلتر‌های اتوماتیک خودشوینده جهت حذف ذرات معلق (Suspended Solids ) تا ۱۰ میکرون و کاهش کدورت آب مورد استفاده قرار می‌گيرند. دارای ماکسیمم سطح فیلتراسیون و کمترین فضای مورد نیاز است. آب خام با فشار تقریبا ۳ الی ۴ بار توسط یک پمپ ،به داخل این فیلتر ها پمپاژ می گردد و پس از عبور از یک استرینر به صورت جریان از خارج به داخل ، وارد صافی ها ( SCREEN) شده و از داخل به خارج جریان یافته تا عمل فیلتراسیون صورت پذیرد و ذرات معلق از آب حذف شوند . به صورت اتوماتیک هر گاه افت فشار جریان ورودی و خروجی ، از میزان تعیین شده در سیستم کنترلی دستگاه افزایش یابد ، سیستم به صورت اتوماتیک همزمان با عمل فیلتراسیون ، بدون اینکه وقفه ای در فرایند تصفیه رخ دهد ، عملیات شستشوی خود را نیز انجام می‌دهد . میزان مصرف آب مورد نیاز شستشوی این فیلتر ها و زمان مورد نیاز آن در مقایسه با شستشوی معکوس فیلتر‌های شنی بسیار کم می باشد و بهترین جایگزین برای فیلتر‌های شنی مخصوصا در دبی‌های زیاد هست . اسکرین فیلتر‌های اتوماتیک خودشوینده ، دارای طول عمر طولانی ، کاهش چشمگیر مصرف انرژی، کاهش قابل توجه میزان آب مصرفی جهت شستشوی آب فیلتر، افت فشار بسیار ناچیز در خط، عدم نیاز به تزریق مواد شیمیایی یا افزودن تجهیزات جانبی جهت انجام عملیات شستشوی معکوس، طراحی و ساخت اروپایی و طبق استاندارد ASME است .

کاربردها:

پیش تصفیه سیستم های اسمز معکوس ، نانو فیلتراسیون و الترافیلتراسیون

تصفیه آب مورد نیاز برج های خنک کن ، خط تولید صنایع فولاد ، صنایع شیمیایی و پتروشیمی ، صنایع غذایی و نیروگاهها تصفیه پسابها و آب مورد نیاز صنایع کشاورزی و آبیاری

مشخصات فنی

دارای ماکسیمم سطح فیلتراسیون و کمترین فضای مورد نیاز . عملکرد پیوسته ، بدون توقف خط حتی هنگام شستشو ، با حداقل زمان مورد نیاز شستشو . قابل استفاده برای بازه وسیع دبی آب تا 2000 m3/h به ازای هر مدول ، و ظرفیت نامحدود با ساختار مولتی مدول . دارای دو نوع درایو هیدرولیکی و درایو الکتریکی برای شستشو . ساخته شده طبق استاندارد ASME . نوع وسل(Vessel)، عمودی یا افقی قابلیت حذف ذرات از 10 الی 2000 میکرون . جنس بدنه این فیلترها می تواند بر اساس میزان املاح و خورندگی آب ، بنا به درخواست مشتری ، استیل 304 / 316 یا کربن استیل با پوشش مناسب باشد و جنس صافی های داخل آن ( SCREEN) استیل می باشد

فیلتر های خود شوینده اب و صنعت ارینا

شرکت آب و صنعت آرینا تولید کننده تخصصی انواع مخازن و هوزینگ های تصفیه آب در ایران به صورت آلیاژی مطابق با استاندارد های روز دنیا میباشد جهت دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش تولید تماس بگیرید.